Dünya Star Wars Günü, İstanbul’da “STAR WARS: A NEW HOPE IN CONCERT” ile kutlandı

Tüm dünyada Star Wars Günü olarak kutlanan 4 Mayıs’ta İstanbul çok özel bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. STAR WARS: A NEW HOPE IN CONCERT etkinliğinde, Zorlu PSM’de 4 bin Star Wars hayranı muhteşem bir şova tanıklık etti.

Star Wars dünyasının müziklerini besteleyen, En İyi Orijinal Müzik Dalı’nda Oscar Ödülü kazanan, efsane besteci John Williams yönetimindeki İstanbul Film Orkestrası; eşsiz özel efektler ve etkileyici müzikleriyle büyük ekranda gösterilen ve Star Wars evreninin ilk filmi olan Yeni Bir Umut’a (A New Hope) eşlik etti.

Unutulmaz hikayesi, dünya sinema ve popüler kültür tarihine geçen karakterleriyle 45 yıl önceki ilk gösteriminden bu yana sinema dünyasında çığır açan ve dünyanın her tarafında büyük bir hayran kitlesi oluşturan filmin canlı orkestra eşliğindeki gösterimi izleyenlere unutulmaz bir deneyim yaşattı.

Star Wars heyecanı Disney+ ile tüm güne yayıldı

İki ayrı oturumda toplamda 4 bin kişinin ağırlandığı organizasyonda performansın yanı sıra etkinlik alanında özel standlar ve sürprizler de konukları karşıladı. Konser izleyicileriyle buluşan standlardan bir tanesi de Disney+ standıydı.

Her yıl tüm dünyada hayranları tarafından büyük bir çoşkuyla kutlanan 4 Mayıs Star Wars Günü’nü Disney+ sürprizlerle karşıladı. Star Wars evrenine ait koleksiyon parçaları sergilenirken gerçek boyutlu Stormtrooper’lar ile fotoğraflar çekildi ve Türkiye’deki Star Wars hayran toplulukları 501. Lejyon ve Asi Lejyonu alanda unutulmaz Star Wars karakterlerinin kostümleri ile boy gösterdi. Tüm Star Wars içeriklerinin Disney+’ta izlenebileceği vurgulanırken yeni tanıtımlar ve özel klipler izletildi.

Star Wars’un tüm içerikleri Disney+’ta izlenir! The Acolyte 5 Haziran’da sadece Disney+’ta

Çok yakında izleyicilerle buluşacak ve Star Wars evrenine yepyeni bir soluk getirecek Lucasfilm’in en yeni serisi ‘The Acolyte’ tanıtılırken, 8 bölümden oluşan dizinin 5 Haziran’dan itibaren sadece Disney+’ta yayınlanacağı duyuruldu.

Ayrıca Star Wars Günü kutlamaları kapsamında, 4 Mayıs Cumartesi günü ‘Tales of The Empire’ da Disney+’ta tüm dünyada aynı anda yayınlanmaya başladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x